ریاضیدان ایرانی، نایب رئیس آکادمی جهانی ریاضی-‌ شیمی

[ad_1]

ریاضیدان-ایرانی،-نایب-رئیس-آکادمی-جهانی-ریاضی-‌-شیمی

در کنگرۀ رومانی انتخاب شد:

ریاضیدان ایرانی، نایب رئیس آکادمی جهانی ریاضی-‌ شیمی

سیناپرس: در سیزدهمین مجمع عمومی آکادمی ریاضی- شیمی جهان که در رومانی برگزار شد، «علی ایرانمنش» استاد دانشگاه تربیت مدرس، به عنوان یکی از دو نایب رئیس منتخب این آکادمی جهانی معرفی شد.

«علی ایرانمنش» رئیس انجمن نانوفناوری ایران و عضو هیأت علمی دانشکدۀ علوم ریاضی دانشگاه تربیت مدرس، متولد سال 1344 در کرمان است.

او فارغ‌التحصیل مقطع کارشناسی ریاضی کاربردی از دانشگاه شیراز و کارشناسی ارشد و دکتری ریاضی محض از دانشگاه تربیت مدرس است.

ایرانمنش از سال 1374 تا 1380 استادیار دانشگاه تربیت مدرس بوده و از سال 1380 تا 1384 به عنوان دانشیار در این دانشگاه تدریس کرده است. او با رتبۀ علمی استاد تمام از سال 1384 تاکنون در گروه ریاضی محض دانشکدۀ علوم ریاضی دانشگاه تربیت مدرس مشغول تدریس و پژوهش است.

تألیف 6 کتاب و انتشار حدود 300 مقاله در مجلات معتبر داخلی و خارجی از جمله فعالیت‌های ایرانمنش است.

او در مجامع علمی‌ای چون انجمن ریاضی آمریکا، انجمن ریاضی لندن و انجمن ریاضی- شیمی اروپا عضویت داشته و به عنوان عضو هیأت تحریریه و سردبیری در بسیاری از نشریات معتبر علمی داخلی و خارجی فعالیت کرده است.

علی ایرانمنش به عنوان استاد راهنما در 80 پایان‌نامۀ کارشناسی ارشد، 30 رسالۀ دکتری و 3 رسالۀ پسادکتری شرکت داشته است.

از جمله زمینه‌های تحقیقی مورد علاقۀ ایرانمنش، تاریخ ریاضی در تمدن اسلامی، نانو محاسبات، نظریۀ جبری ابرساختارها و تشخیص‌پذیری گروه‌های متناهی است.

علی ایرانمنش به عنوان یکی از دو نایب رئیس منتخب در سیزدهمین کنگرۀ بین المللی آکادمی ریاضی-شیمی جهان معرفی شده است.

 

  غزال غضنفری

 

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *